Otopark Bariyer Sistemleri

Otel , Fabrika, site, villa, açık ve kapalı otoparklarda kullanılan ve gerektiğinde bilet sistemine bağlanabilen bariyer sistemleridir. Uzaktan kumanda veya buton kontrolü ile çalışır. Karanlık ortamlarada ikaz lamabaları sayesinde kolayca farkedilir.

Otopark Bariyer sistemi genel anlamda otoparklarda, site araç girişlerinde ve araç girişinin kontrol altına alınmak istendiği tüm mekan ve ortamlarda kullanılmaktadır.

Otopark Bariyer Sistemleri trafiği aksatmadan geçiş kontrolu yapılmasını sağlar.

 

otopark bariyer sistemi

 

Otopark Bariyer Sistemi
Kısa Bir Süre İçin Kampanyalı Fiyat;

Set içerisinde;
1 Adet Avax 6 metre kollu bariyer,
1 Adet Emniyet Fotoseli,
1 Adet Flaşör,
1 Adet Oturma Çatalı,
1 Adet Uzaktan Kumanda (İlave Kumanda 20 USD)
1 Adet Uzaktan Kumanda Alıcısı.


araç ogs hgs sistemi
Paket İçeriği 
* AVAX 727 HGS Otopark Sistemi Paneli
* AVAX 720 Araç Tanıma Etiketi (100 lü Paket)
* AVAX OGS-HGS SİSTEMİ Otopark ve Site Giriş Çıkış Kontrol Programı
* AVAX 725 UHF Okuyucu OGS-HGS Otopark Sistemi Anteni ( 1 Takım)

HGS geçiş kontrol paneli otopark giriş çıkış noktasındaki 2 adet long range UHF HGS antenini kontrol edilebilir. Otoparka giriş yapmak isteyen araçlara Global Anti Passback yaparak içeriden çıkmamış arabalara giriş yetkisi vermez. Her araca otopark girişi ve çıkışı için yetkiler verilebildiği gibi seçilen araçlar bir gurup altında toplanarak gurubada yetkiler verilebilir. Bilgisayara bağlı olmaksızın off-line çalışabilen AVAX HGS Otopark geçiş kontrol paneli , HGS otopark programı aracılığı ile hafızasındaki bilgileri bilgisayara aktararak otopark giriş çıkış log larını raporlayabilir.

HGS Sistemi otopark giriş kontrol paneli bilgisayarla ve diğer HGS Kontrol panelleri ile Network üzerinden haberleşir. Aynı networke kurulan HGS sistemi panelleri ile 510 tane otopark giriş veya çıkış noktası kontrol altına alınabilir.

Geniş bir hafıza ve yüksek sorgulamaya sahip olan Otopark HGS tanıma Paneli aynı anda 65.000 adet aracın otoparka giriş ve çıkışını kontrol edebilir.
araç rfid etiket

2×16 LCD bilgi ekranı vardır
32 Bit mikro işlemcilidir
2 adet Wiegand HGS anteni bağlanabilir
Bariyer açık/kapalı girişi (Bariyer açık iken kart okumama özelliği)
Ayarlanabilir aynı kartı okuma süresi (Global)
Ethernet tabanlı olup TCP/IP ile bilgisayara bağlanır
UTP olarak ekrana mesaj gönderebilir
Her wiegend port için ayrı röle
Kart kapasitesi; 65.000 HGS etiketi tanıtılabilir
Log kapasitesi ;120.000 kayıt (Silindikten sonra geri getirilebilen)
Data indirme hızı 120.000 kayıt/dakika
Sesli ve ışıklı uyarı uyarılar verebilir.
Besleme 12-24V AC/DC

•Avax Ogs ve Kgs programımız kendi tarafımızdan geliştirilmiş olup, ilave modüller ve yazılımlar yapılması konusunda size olanak sağlamaktadır.
•Avax Ogs ve Kgs programımız Sitelerde ve Otoparklarda araç takibi sağlanmak istenilen her alanda sağlıklı kullanım içeriğine sahiptir.
•Avax Ogs ve Kgs programımız online çalışmaktadır.
•Programımızın giriş ekranı şifreli olup yetki sınıfına göre şifreli giriş ve farklı veri tabanları seçebilme ara yüzü ile açılmaktadır.
•Programımızın kolay ve anlaşılır ara yüzünde anlık bilgileri takip edilebilmektedir.
•Ana ekranımızda cihazlarınızın bağlantı durumları her an kontrol edebilme ve oluşabilecek arıza durumlarında anında müdahale edebilmeniz için bağlantı bilgileri ekran ara yüzünde gösterilmektedir.

otopark ogs hgs bariyer sistemi

Ana ekranımızda park durumu ( Araç Kapasite ) görüntülenerek anlık olarak içerideki araç sayısı doluluk ve kalan bilgileri sayısal olarak ekranda yer almaktadır.
otopark ogs hgs fiyatı
•Kayıtsız ziyaretçiler için anlık geçiş sağlanabilmesi için ana ekranda Manuel Tetikleme özelliği ile kayıt işlemi yapmadan anlık geçiş izni verilebilmektedir. Geçiş izni verilen ziyaretçilerinize açıklama kısmında neden belirtebilir ve raporlamalarda görüntülenebilmektedir.
•Online geçiş işlemlerinde kolay ara yüzü sayesinde ekranda geçiş bilgiler Tarih, Ad Soyadı, Kart Türü, Geçiş Noktası, Kart No, Açıklama ve Geçiş Tipi bilgileri yer alarak tüm bilgileri görüntülenebilmektedir. Detaylı profil bilgileri için geçiş bilgisinin üzerine çift tıklandığında üye bilgileri penceresi açılmaktadır.
•Geçiş tipi bölümünde tüm ayrıntılar yer almaktadır. Geçiş ihlali, Araç içeride gözüküyor, Tanımsız Geçiş vb. tüm geçişlerdeki olumlu olumsuz bilgiler geçiş ekranındaki açıklama kısmında belirterek kullanıcı ara yüzüne sunulmuştur.
•Ana ekranda yer alan Tarih Bar’ı sayesinde Mouse ile yardımıyla önceki ve sonraki günlerin bilgilerine kolayca erişim sağlamaktadır.
•Kayıtlı aboneler veya üyeler haricinde ziyaretçi geçişleri için ayrıca ziyaretçi tanımlarının bilgilerini saklayabilir ve alanınıza yapılan tüm geçiş ve ziyaretçilerin takibini sağlanabilmektedir.
•Ziyaretçi geçişleri için ziyaretçinin araç plaka irtibat ve T.C. bilgilerinin kaydı oluşturulabilmektedir.
•Yapılan ziyaretçi geçişlerinde ziyaretçinin kimi ziyaret ettiği abonman yada üye seçilerek geliş sebep bilgisi girilebilmektedir.
•Ziyaretçinin kartında yer alan fotoğraf ekleme özelliği sayesinde ziyaretçinin fotoğrafını yada araç resmini çekerek ekleye bilirsiniz.
•Ziyaretçilere ziyaretçi kartı verebilirsiniz. Gün sonunda da hangi ziyaretçilerin çıkıp yada içeride kaldığını izleyebilirsiniz.
•Üye kaydı ekleme penceresinde üye hakkında tüm bilgiler barındırılabilmektedir.
•Programda personellerin personel kartlarına resim eklenebilmektedir.
•Otopark kullanım durumuna göre üyelerin kaç araçlarını otoparkta bulundurabilecekleri programda belirtilebilmektedir. Bir daire için bir üye kartı verildiğinde bir araçlık otopark kullanım alanı olduğu varsayarsak. Ailenin 2 aracı olduğunda üye kartının bir araca izin vermektedir. 2.araç geçiş işleminde içeride aracınız var uyarıları ile otopark kontrolcülerini de bilgilendirmektedir.
otopark ogs hgs sistemi
Kullanım durumuna göre ayarlanarak bir üyeye birden fazla kart tanımlanabilmektedir.
•Bir üye için ayrılan 3 araçlık alan için üyeye 5 kart tanımlanabilir. Geçiş işlemlerinde üyenin ilk 3 aracına izin verip sonraki araç geçişleri için kota dolum bilgisi vererek aracı içeri almayacaktır.
•Kişi kartlarında “Kişiyi Engelle” özelliği sayesinde kişi kartını kaybettiğinde başka birisinin kullanmaması için kart kullanıma kapatılabilmektedir.
•Üye kartı, Personel Kartı, Ziyaretçi Kartı ve Plaka kartları önceden giriş kartı işlemlerinden tanımlanabilmektedir. Böylece üye kartı açarken tanımlı kartlardan boş olan kartı kolayca görebilir ve seçilebilmektedir.
•Gelişmiş raporlamaları sayesinde her işlemlerin kolayca raporlaması sağlanabilmektedir.
•Personel raporları, Personel adı, Kart tipi, Geçiş Tipi, Şirket, Plaka, Blok, Daire vb. filtreleme özelliği sayesinde arama işlemi kolaylaştırılmıştır.
•Rapor alanlarında kullanılan gelişmiş yazılım dili sayesinde sabit rapora bağlı kalmadan istenilen raporu kullanıcı seçimine bağlı kalarak rapor oluşturabilmektedir.
•Alanlar eklenebilir ve çıkartılabilir özelliği olduğundan raporu kişiselleştirmeniz için kolay bir kullanım olmaktadır.
•Raporlar Excel ve PDF olarak kaydedebilmektedir. İstendiği takdirde yazıcıya gönder özelliği sayesinde programımız tanımlı olan yazıcınıza direk çıktı gönderebilmektedir.
•Ziyaretçi raporları ziyaretçinin geliş zamanından çıkış saatine kadar kimin ziyaretçisi olduğuna kadar tüm bilgileri raporlayabilmektedir.
•İçeride ve dışarıda raporlamaları sayesinde çeride olan araçları ve dışarı çıkan araçları tüm bilgileri ile beraber raporlanabilmektedir.
otopark hgs fiyatı


Geçen zaman ile birlikte otopark bariyer teknolojilerinde gelişmeler olmuş insanlara olan bağımlılığından kurtulmuştur. Günümüz de bariyerler herhangi bir kişinin yönlendirmesine gereksinim duymamaktadır. Çalışma şekli kişilerin gereksinimlerine göre ayarlanabilmektedir. Örnek olarak bir site girişini baz alırsak site sahipleri Otopark bariyeri sistemlerini araçtan inmelerine gerek kalmadan yada camlarını açmadan kumandalarını kullanarak açabilir, geçişlerini yaptıktan sora ister otomatik kapanmasını bekleyebilir yada tekrar kumandalarını kullanarak bariyerlerini kapatabilirler. Bunun dışında otoparklar, süre sınırlaması ya da abonman kullanımı olan otoparklarda araç bariyer sistemlerini farklı düzenlemeler ile kullanabilirisiniz.

Geçiş kontrol yazılımı yardımı ile taşıt bariyer sisteminden geçiş yetkilerini kısıtlıyabilir kapatabilir ya da sınırsız yapabilirsiniz. Geçiş kontrol yazılımımız sayesinde kişilerin geçiş saatlerini saklayabilir raporlayabilirisiniz. Otopark bariyeri sistemleri anakartın da bulunan buton (kuru kontak) girişi sayesinde kartlı acces sistemleri ile veya parmak izli sitemlerimiz ile birlikte geçiş kontrol yazılımı ile bağlantılı ya da standalone olarak çalıştırabilirsiniz.
Bariyer sistemlerinin üretim ve ARGE aşamasında esas koşul, bariyerlerin dayanıklılığı, mukavemeti ve her hava şartında çalışabilmesi olmuştur. Üretim aşamasında ve test sürecinde Otopark bariyer sistemlerinin dayanıklılığı ve uzun ömürlü çalışa bilmesi esas alınmıştır. Otopark bariyer sistemlerimiz kullanıldıkları yerde de kendilerini ispatlamış olup mevcut referansları ile de bu iddiasını artarak sürdürmektedir.

Otopark bariyer sistemlerin de üretim ve ARGE aşamasında güvenlikte üst düzeyde tutulmuştur. Kollu Bariyerimizin üzerinde bariyer gövdesi ve karşı ayağı arasında bulunan fotosel sayesinde otomatik bariyer kolunun inmesi esnasında kolun altından herhangi bir geçiş olursa kolun inişini durdurup kolu tekrar kaldırıp kolun altındaki nesnenin çıkmasını bekleyecektir. Bu sayede geçiş esnasında aracınızda yaşayacağınız bir sorun nedeni ile vakit kaybetmeniz sorun olmayacaktır. Sadece araçla değil kolun inişi sırasın kişilerin kolun altından geçişi esnasında olabilecek muhtemel kazaları da önlemiş olacaktır.

Park bariyer sistemlerinde acil durumlar da göz ardı edilmemiştir. Olası bir elektrik kesintisinde bariyerin içinde bulunan güç kaynağı ile (opsiyonel) geçişleriniz de bir duraksama yaşamak durumunda kalmayacaksınız. Güç kaynağınızın bitmesi durumunda bariyerinizi manuel olarak açık duruma almanızı sağlayan basit bir anahtar mekanizması bulunmaktadır. Bu anahtar yardımı ile bariyerinizi ortalama 1-2 dk içerisinde tamamen açık duruma getire bilirsiniz.

Bariyer sistemlerinde araçla bariyere olası çarpmaların engellenmesi de düşünülmüştür. Özellikle geceleri bariyer kolunun görünmesi zorlaşır bu yüzden bariyer kolu beyaz renkli boyanmış olup üzerinde reflektörler bulunmaktadır. Reflektörlerin yeterli olmadığı durumlarda, flaşör (opsiyonel) takıla bilmektedir. Flaşör bariyer kolunun hareket süresince yanarak kullanıcıları uyarmaktadır. Otopark sistemleri bu sayede olası kazaları da minimuma indirmektedir.

Otopark bariyerimiz kol uzunluğu max. 6 M olabilmektedir. 6 M den daha uzun alanlarda karşılıklı iki bariyer kullanılarak 12 M mesafeye kadar olan alanlarda geçiş kontrolü sağlana bilir. Otopark güvenlik bariyerlerimiz birçok şekilde kontrol edilebilmektedir.

 

Enerji 100 – 240 V AC
Güç Tüketimi 180 W
Gövde 1,5 mm 304 kalite paslanmaz çelik veya saç üzeri elektrostatik boya
Çalışma Isısı (-20), (+60) C
Ebatlar 102 cm x 25 cm x 39 cm
Kol Uzunluğu 3-4,5-6  m ve ara uzunluklar
Uzaktan Kumanda Butonlu (30m) veya keyless (3m) uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Araç anahtarlığına takılan veya araçta herhangi bir noktaya bırakılan keyless kumanda modülü sayesinde bariyere 3m yaklaşıldığında, bariyer aracı tanır ve herhangi bir tuşa basılmaksızın geçiş sağlanır. Bir bariyere 1 – 500 adet butonlu veya keyless kumanda tanıtılmaktadır. 
Buton Kontrol bariyer tek veya çift buton kontrolü ile de çalışmaktadır. Tek buton kontrolünde, butona her basılışta bariyer bir sonraki hareketini yapar. (Açıksa kapanır, kapalı ise açılır.) Çift buton kontrolünde açma ve kapama için ayarlı butonlar bulunmaktadır.
Zaman Kontrol bariyer açıldıktan belirli bir süre sonra otomatik kapanması isteniyorsa, istenilen süreye ayarlanabilen zaman kontrolü bulunmaktadır.
Access Kontrol Geçiş tetiklemesi için kuru kontak, ya da 3-50 V dc darbe, TTL, CMOS ya da RS232-RS422-485 ile direkt PC kontrollü kullanılabilir. Tek PC ile 256 adetbariyer kontrol edilebilir. Her türlü acces kontrol ünitesi ve diğer çevre birimlerine kolaylıkla bağlanabilir.
Sensor Kontrol Araç geçişi sırasında aracın bariyer kolu altında durması halinde, herhangi bir kontrol ünitesi tarafından, kapanması için tetiklenmesi durumunda dahi, kolun aşağı hareketi güvenlik sensoru sayesinde engellenir. Araç geçişini tamamladığında sistem hafızasında beklettiği kapanma işlemini gerçekleştirir. Kamyon ve tırlar için ek emniyet sensoru kullanılmaktadır.
Akıllı Kol bariyer kolu aşağı ve yukarı hareketi sırasında kendisine dokunan bir cismi hissetme ve buna göre tepki gösterme özelliğine sahiptir. Emniyet sensoru dışında kalan durumlarda, bariyer kolunun aşağı hareketi sırasında altında kalan bir maddeyi algılaması ve otomatik yukarı hareket alma süresi 0,7 sn dir. bariyer kolunun yukarı hareket sırasında hareket yönündeki cismi algılaması ve durma süresi 0,3 sn. dir. Kolun çarpma durumunda kırılabilir üretilmesi mümkündür. 
Sistem Elekronik devre mikroprosesör kontrollu olarak tasarlanmıştır. Elektronik devre üzerinde tüm opsiyonel özellikler kullanıma hazırdır. Çevre bağlantıları takılarak sistem her zaman masrafsızca geliştirilebilir.
Akü bariyer sisteminde opsiyonel  olarak sunulan akü ve akü şarj ünitesi sayesinde, elektrik kesilmesi durumda 250 açma-kapama ile sistem kesintisiz çalışmaya devam eder.
İkaz Lambası Opsiyonel;bariyer kolunun aşağı ve yukarı hareketi sırasında cihaz üzerinde bulunan flaşör ikaz lambası kol hareketini tamamlayana kadar yanıp söner. 
Reflektör bariyer kolu üzerinde gece görülebilen reflektör kırmızı bantlar ve ” STOP” yazısı bulunmaktadır.
Acil Mod Güvenlik sistemlerine bağlanarak kontrol imkanı (acil durum, yangın alarmı durumlarında otomatik serbest geçiş modu) mevcuttur.
Ekstra Müşteri isteklerine bağlı olarak istenen besleme gerilimi şartları sağlanabilir. İhtiyaca göre uygun çözümler üretilebilir. 
Özel Tasarım Özgün tasarımı ile kapalı ve dış mekanlar için dekoratif bir görünüm sunar.
Garanti Sistem iki yıl süre ile garantilidir.
Teknik Servis Tüm Türkiye dahilinde, Kıbrıs, Türki Cumhuriyetler ve Balkanlarda uzman, kaliteli, hızlı ve kesintisiz teknik destek.
Montaj Montaj kiti sayesinde kolay ve hızlı montaj yapılır.

Turnike (Turnstile) Geçiş Kontrol Sistemleri (Access Kontrol)bakımından çok önemlidir. Farklı model turnike kullanılarak turnike sistemleri yapılandırmasıyla Geçiş Kontrol sağlanır. Geçiş kontrol amacına yönelik olan turnike seçimi orada kurulmak istenilen güvenlik sistemleri ile alakalıdır.Çok çeşitli modellerde turnike vardır ve istenmeyen ziyaretlere karşı ‘’Turnike Sistemleri’’ kurularak güvenlik sağlanır.

İskelelerden Stadyumlara,İş merkezi kapılarından yüzme havuzlarına kadar günümüzde bir çok yerde Turnike Sistemleri görmek mümkündür. Ülkemiz Turnike Sistemleri kurulması açısından şanslıdır çünkü yerli ‘’Turnike’’ üretiminde öncü bir çok Türk Turnike üreticisi firmaları vardır,yerli turnike kullanımı hem ekonomik olarak hem de teknik alt yapı olarak avantaj sağlamaktadır. Bugün artık yurtiçinde üretilen turnikeler kullanılarak çeşitli yerlerde rahatlıkla turnike geçiş sistemleri kurulabiliyor.Turnike Sistemleri diğer geçiş kontrol sistemleri ögeleri ile (kartlı geçiş sistemi,parmak izi sistemleri vb) entegre şekilde olabiliyor.

Avax PM-2400 TURNİKE SİSTEMİ – KAMPANYA FİYATI : 2.250 TL.

AVAX Turnike Sistemi

Özellik Açıklama
Enerji : 100 – 240 V AC
Güç Tüketimi : 60 W
Gövde : 1,25 mm, 3M taşlı, 304 kalite paslanmaz çelik
Çalışma Isısı : (-20), (+50) C
Ebatlar : 240 x 390 x 1080 (en x boy x yükseklik / mm)
Kol Uzunluğu : 43 cm
Kontrol : Geçiş tetiklemesi için kuru kontak, ya da 3-50 V DC darbe, TTL, CMOS ya da RS232-RS422-485 ile direkt PC kontolü kullanılabilir. Tek PC ile 256 adet turnike kontrol edilebilir. Her türlü access kontrol ünitesi ve diğer çevre birimlerine kolaylıkla bağlanabilir
Sistem : Mikroprosesör kontrollü olarak tasarlanmıştır. İki yönlü çalışır. Sadece bir kişinin geçişine izin verir. Geçilen yönde bir data çıktısı vardır. Bu çıkış dijital bir çıkış olabileceği gibi PC ile kontrolde direkt PC ye de gönderilebilir. Sistem, mekanik hareket sönümlemeyi mini abserver ile pnömatik olarak yapmaktadır. Elektrik kesilmesi durumunda sistem otomatik serbest geçiş moda döner.
Acil Mod : Güvenlik sistemlerine bağlanarak kontrol imkanı (acil durum, yangın alarmı durumlarında otomatik serbest geçiş modu) mevcuttur.
Göstergeler : Üç konumlu ışıklı gösterge, sistemin geçiş kontrolünü sağlar. Turnike geçişe hazır ise yeşil ok yanıp söner. Geçiş izni alındığında yeşil ok sürekli olarak yanar. Turnikeden geçiş yapıldığı anda karşı yön için geçişin o anda yasak olduğunu belirten kırmızı ” X ” işareti yanar.
Ekstra Müşteri isteklerine bağlı olarak istenen besleme gerilimi şartları sağlanabilir. İhtiyaca göre uygun çözümler üretilebilir.
Özel Tasarım Önden kapaklıdır. Özgün tasarımı sayesinde, yumuşak ve sessiz geçiş ile birlikte dekoratif bir görünüm sunar.
Garanti : Sistem iki yıl süre ile garantilidir
Kalite Standartları : ISO 9001-2000, CE
Montaj Montaj kiti sayesinde kolay ve hızlı montaj yapılır.

Günümüz dünyasında artık plaza girişlerinde, şirket girişlerinde, ziyaretçi, misafir kontrolleri, personel giriş-çıkışları artık turnikeler ile yapılabilmektedir. Aynı zamanda bu şekilde Turnike sistemi ile; şirket veya plazalarınızın girişlerinin de kurumsal kimliğini bir nevi anlayabiliriz.

Örneğin; plazaların girişlerinde kişilerin girişleri artık defter-imza sistemi ile değil de teknolojinin yeni meyvelerinden olan turnike sistemleri ile kontrol altında tutulabilir. Turnike giriş-çıkışlarına kartlı cihazlar kullanılarak, hem ziyaretçiler hem de orda çalışmakta olan personellerin giriş-çıkışları bilgisayar programlamaları ile kişilerin bilgileri alınarak elle manuel yazılıp imza attırmak yerine çağdaş ve hızlı şekilde Turnikeler sayesinde programlanabilir.

Ya da bazı şirketlerin personellerinin giriş-çıkışlarının takibi ve kısıtlamaları gibi işlemlerinde de Turnike sistemleri ile personellerin mesai takibi, maaş takibi ya da giriş yerlerinde kısıtlamalar ile personeli kontrol altında tutabilirsiniz. Firmamızda, bu gibi farklı taleplere, çözüm üreten hizmetlerimiz farklı çeşitleri ile müşteriye sunulmaktadır.

İçinde bulunduğumuz yaşam alanlarımızı ve çalışma alanlarımızı tarihler boyunca daima korumak istemişizdir. Nasıl ki evlerimize sadece bize ait olan anahtarlarla girebiliyorsak, bu yaşam ve çalışma alanlarına da yalnızca ilgili kişilerin girip çıkabilmesine olanak sağlayan türlü sistemler denenmiştir.
Bu sistemlerin en başında insan gücü geliyordu. Kapılarda görevlendirilen kişiler, insanları simalarından yada kimliklerinden tanıyıp , kontrol ederek, giriş yapıp yapamayacaklarına karar veriyorlardı. Kapıda görevli kişinin orada olmaması ya da art niyetli olması durumunda giriş ve çıkış noktalarında ki güvenlik hiçbir zaman sağlıklı olmamıştır. Kişilerin inisiyatifine bırakılan geçiş kontrolleri çok ciddi güvenlik ihmalleri ve sonuçlarına neden olmuştur.

İstenmeyen kişilerin, kurumlara girerek, amiyane tabirle, elini kolunu sallayarak aklında oluşturduğu kötü niyetli düşünce eylemlerini gerçeğe dönüştürebilmesinin nedenleri budur. Girişteki engeli aşan şahıs, hırsızlık, cinayet, gasp ve bunun gibi attırılabilecek birçok kötü eylemi gerçekleştirebilir.
Geçiş kontrolünün denetim altında tutulma eylemi, uzun bir süre bu şekilde devam etmiştir. Zaman bize hata ve eksiklerimizin doğurduğu sonuçları çok geçmeden göstermiştir. Ve bunun neticesinde bu sistemin değişim göstermesi gerektiği ortaya çıkmıştır.

Farklı çeşitlerde paslanmaz çelikten yapılan turnike sistemleri bu konuda çığır açarak güvenlik önlemlerinde ki açığı büyük ölçüde kapatmıştır. Okuldan, hastaneye, emniyet birimlerinden, askeri bölgelere kadar. Site güvenliklerinden, tatil merkezlerine, alışveriş merkezlerinden her türlü kuruma kadar geniş kullanım aralığı olan turnikeler hayati önem taşımaktadır.
Turnikelerimiz paslanmaz özellikte olup, kapalı ya da açık mekanlarda kullanıla bilir.

Turnikelerimiz geçiş esnasında sesli ve ışıklı uyarı vererek kullanıcıları yönlendirmektedir. Turnikeler kullanım amacının geniş kapsamlı olması nedeni ile bir çok yerde farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Turnikeler güvenli geçiş sağlamanın dışında spor salonları, yemek haneler ve benzeri hak ediş ve üyelik kontrollü amacı ile de kullanıla bilmektedir. Paslanmaz çelik gövdesi sayesinde açık ve kapalı alanlarda kullanımında sorun olmamaktadır.

Turnikelerimizin asıl amacının geçiş kontrolü ve izinsiz geçişleri kısıtlaması olmasının yanı sıra acil durumlarda bir buton ya da acil durum ünitelerin den alınacak kontak sayesinde turnikeler serbest geçiş moduna alına bilmektedir.
Perkotek turnike sistemleri sadece kartlı sistemlerle değil istenildiği taktir de parmak izi okuyucu sistemlerde kullanılmaktadır. Bilindiği üzere parmak izli sitemlerde kişinin parmak izi başka bir kişi ile eşleşmeyeceği için, kişilerin birbiri yerine geçiş yapma durumu ortadan kalkmış olacaktır. Parmak izi sistemlerimizde

Perkotek Acces kontrol yazılımı ile birlikte online olarak çalışabilmektedir. Bu sayede tüm geçişler sınırlandırıla bilmekte ve veri tabanında saklana bilmektedir, istenildiği taktir de bu geçişler raporlanabilmektedir.
Turnike sistemleri genel olarak kişilerin giriş ve çıkışlarını istenilen şekilde kontrol etmek amacı ile kullanılmaktadır.

Turnike sitemleri çelik dübel takıla bilecek her zemine monte edilebilmektedir. Turnikelerin geçiş yetkilendirmeleri çeşitli cihazlarla çeşitli sorgulamalarla yapıla bilmektedir.

BUTON
Turnikemizin bordun da her iki yön için ayrı ayrı bulunan buton çıkışlarına bağlanan butonlar sayesinde manuel geçiş kontrolü sağlanabilir.

UZAKTAN KUMANDA
Turnikemizin bordun da her iki yön için ayrı ayrı bulunan buton çıkışlarına bağlanan kumanda alıcıları sayesinde kumanda vericisi kullanarak turnikelerde manuel geçiş kontrolü saylanıla bilir.

OKUYUCULAR
Turnikemizin bordun da her iki yön için ayrı ayrı bulunan buton çıkışlarına bağlanan okuyucular aracılığıyla, personel ve kişilerin giriş ve çıkışları istenilen programlar ile online yada Offline olarak kontrol edilip istenilen raporlamalar alınabilir.

0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

X